We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

מה לי ו​ל​ה​י​ס​ט​ו​ר​י​ה

by יוחנן קרסל

/
 • Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

    ₪40 ILS  or more

   

 • Compact Disc (CD) + Digital Album

  האלבום יישלח אליכם בדואר רשום ובנוסף תקבלו עותק דיגיטלי להורדה מיידית של השירים

  Includes unlimited streaming of מה לי ולהיסטוריה via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 3 days

    ₪40 ILS or more 

   

1.
אתמול חלמתי על סוף העולם, האור הבזיק בלבן / כמה זמן עבר- לא ידעתי לומר, נעצמו עיניי / בא להאיר ולראות, אור על חטאי שנים / ילד שלי, ענני מה מחכה לי בפינה / עוד לא הגיע, ונעלם / אתמול הקדמתי את סוף העולם, מבעד צל הדמעה / שעליי נשרה ואותה שאמרה- בליבי אתה / בא להאיר ולראות אורח פצעי שנים / ילד שלי, ענני מה מחכה לי בפינה, ולא יפתיע לעולם / בא להרעיד ולפעום דם בעורקי שנים / ילד שבי, ענני... מה מחכה לי בפינה ולא יפתיע, לעולם.
2.
מטוסים 03:42
עבדים לאותו משיח שקר שמכזיב / מתפקדים, ניקח את באר שבע- אחר כך תל אביב / במדים, אכזרית היא שורת הבקבוקים / נדחקים בתווים זהים בסרט נע / מטוסים ממריאים אל האור / בשחקים, אודם עננים באופק הזיה / מתרחקים מערבה עם השמש, לשקיעה / כמה אני רוצה להשאיר הכל מאחוריי / בנפשי, עוד נווד אחד בדלת / מטוסים ממריאים אל האור, אל האור / קו החוף מתרחק אפור, לאן תלך, לאן תחזור / עם אהבה בקצה השקט וחמלה בסערה / מטוסים ממריאים, מתרחקים, אל האור, אל האור, אל האור.
3.
השקר 03:13
עוד מסף הזמן מצטלק בך סימן, כשתגדל אולי עוד תבין / השירים בגן, הכלים על השולחן / זה נמצא תמיד מסביב, לופת ומקריב / בחצרות ובבתים עולה שירת העבדים / בין הלילות אל הימים, השקר כאן לעולמים / ייצר ומסיכה בתשוקה שנשפכה / כמה זמן תשקע בתוך המילים, מושל הרהורים / בחצרות ובבתים עולה שירת העבדים / בין הגבולות אל הימים, השקר כאן לעולמים.
4.
הרשע 03:44
בסוף השמש תצא בין הממטרים, קופחת על ראש הצדוקים והפרושים / את השקרים מחטאת, ותאיר עלינו חטא שחטאנו לפניך / עת להיכנס ועת לצאת, הרבה מילים, מעט אמת / ולא תבין אף פעם על מה הם רבים, בשנאה מתרבים, וכבר בסוף היום / ובינתיים נראה ש- מים רבים גם אינם מכבים את אש הרשע / מתי יהיה שקט... הכלבים נובחים, חתולי פחים, עכברי שפכים / וילדים רכים לאט הופכים לבשר התותחים של האיוולת / כה אמר קהלת, אין תכלית ואין תוחלת, רק בצוואר המאכלת אולי / אם אתה שם- תגיד לי מה הם רוצים, בחומה מתנפצים לחיות שוב את מילכוד 22 / הלוואי שתבין שכולם מתקרבים אל לב הרשע / מה הם עושים? אהבת מהרסים / ומי שלא תהיה בשמיים - תן בינה לשוטים וחמלה לחוסים בצל הרשע.
5.
שבתאי 04:22
מה היה לי, מה היה לי עת הבשיל היום / בין קרעי חלום, חומקת בינות לחדרים / איך נגלה לו, איך נודע לו לעיוור ברחוב, או מה השתנה / ניסים פשוטים כבר לא יספיקו בשבילי / היא באה אלי כמו גשם בקיץ / אני רק הייתי שם כדי לתפוס טיפות בידיי / בין ידיה חוף רוגע, זכרונות צדפים קונכיות כעסים / לא מתגעגע, תמיד בשפל אינסופי / נצרבו בי, נכתבו בי סימנים בחול בלהט כידון / צפים הרחק מבעד לגיאות / היא באה אלי כמו גשם בקיץ / אני רק הייתי שם כדי לתפוס טיפות בידיי / חולף בשמיי צילו של שבתאי / אני רק פעם אחת הייתי בזמן הנכון.
6.
כלבת 03:02
איך התפרצה בך כלבת, הסכנה ברורה ומתקרבת / תסתכל על עצמך, קצף שוצף מקצות הפה שלך / אתה מתקרב אליי לנשיכה / בלי השגחה, מי יעצור אותך / כל כך אלים ולא נרגע, הו אחי, אתה משוגע / הפחד מטפטף ללא תקווה / מול הנחשול הזה כבר לא תעמוד שום אהבה / והוא יסחוף אותך היום, כשתחשוף שיניים אל שפת התהום.
7.
האצבע על מסך הנגיעה מצד אל צד, מי מתכנן את החיים שלך כל כך דומים לכל אחד / מי מכוון את תנועת האלקטרונים במרחב, שולט במחשבות העדר, ברצונות שלך / בתת מודע, באשליה של אפשרות לבחור, בצורך הנואש לקנות את החלום למכור / והתחושה, איפה שתישאר, שהחיים תמיד קורים במקום אחר / אוחז בציפורניים עד זוב דם ומתרסק, עולם צעצועים למי שעוד לא למד לשחק / אין ריח אין צורה לכסף, בצע מתכחש, קינאה שמאכלת את הלב לאט לאט כמו אש / ויום אחד לא תצטרך יותר מהמיטה לצאת, המסכים עוד יעשו הכל כאן במקומך, אפילו סקס / על גב נמרים שורדים להישאר, וכולם היו בהודו, כי החיים תמיד קורים במקום אחר.
8.
הומיה 03:46
הומיה, הומיה, אלף שירים שרקו לך / את אותו סיפור אחד, עצובי כפתור לכל אירוע / הומיה, הומיה... אלף פנים שידרו בך / מעגל של מפרשים, את שברי דמותך נשא הרוח / כשתרצי מנוחה מכל הרעשים בחייך, אז את ראשך על הכר הניחי ועיצמי את עינייך / אני עוד כאן מנסה לשמור עלייך / צופיה, צופיה, אלף פחדים נטעו בך / רגישים ונחושים, מלכותו של מי הם מחדשים לך, הומיה...
9.
שמש בוערת על עיר עייפה, רוח של מלח אותנו ליטפה / חופש בוקע, העוגן עלה, דרך חיינו מכאן מתחילה / שם בחיקו של הים הגדול, רחש המים, שטיח כחול / ערב צונח, שקיעה של זהב, איש לא ירתיע אותנו עכשיו / עמוק אל הלילה נשיר ונרקוד, אל תוך חלומות חדשים בוורוד / עמוק אל הלילה התחלנו לחשוד, ומי מאיתנו מסתיר את הסוד / בתוך החושך שלווה התחלפה, במטוטלת חדה של סופה / רעש, מכה, הרצפה נטויה, דלת הגשר נותרה נעולה / עמוק אל הלילה ניסינו לשרוד, וצליל התזמורת מרגיע מאוד / עמוק אל הלילה, ואיש לנפשו, מעל מערבולת יחזיק את ראשו / עמוק אל הלילה רצינו לבדוק, לאן עוד נגיע וכמה רחוק / עמוק אל הלילה הבנו פתאום / רחוק שאולי לא נראה את היום.
10.
מה לי ולהיסטוריה... רק גרגר אבק של הנצח / הטמטום כמו היקום הוא אינסופי, ובנאלי הרוע / מה לי ולאימפריה... השקיעה בסוף תמיד תגיע / שום דבר שוב לא נשאר חשוב יותר, ונגמר לי הכוח / לי יש רק שיר ושמו להיות, אנושי להשתנות / בין לנבול ולפרוח, נשארתי לחיות / מה לי ואידאולוגיה... איפה היא, אמת מאחדת / מי כאן הוא הגולם ומי היוצר- הלוואי שידעתי / אם זה השיר ושמו להיות, שיאיר את הלילות / בין לדבוק ולזנוח, בחרתי בשיר ושמו להיות / רעשים ואשליות, דוחקים בי לברוח, עכשיו או אף פעם / אֵיכָה הָיְתָה לְזוֹנָה, קִרְיָה נֶאֱמָנָה; מְלֵאֲתִי מִשְׁפָּט, צֶדֶק יָלִין בָּהּ--וְעַתָּה מְרַצְּחִים / כַּסְפֵּךְ, הָיָה לְסִיגִים; סָבְאֵךְ, מָהוּל בַּמָּיִם / שָׂרַיִךְ סוֹרְרִים, וְחַבְרֵי גַּנָּבִים--כֻּלּוֹ אֹהֵב שֹׁחַד, וְרֹדֵף שַׁלְמֹנִים; יָתוֹם לֹא יִשְׁפֹּטוּ, וְרִיב אַלְמָנָה לֹא-יָבוֹא אֲלֵיהֶם / הסכין מבפנים מתהפכת במילים, לאן הולכים הימים, ומרחפת רוח אלוהים / שם בעולם של אתמול מושלם, לאהבה שלי אין גבולות / אולי זו רק האמונה ששקעה עמוק במצולות / בדם זרע ודמעות.

about

"אף אחד לא אשם. לכל אחד הצדק הקטן והמכוער שלו"
(חנוך לוין)

credits

released September 7, 2016

מילים ולחנים: יוחנן קרסל
'(עם מעט עזרה מהנביא ישעיהו ב'תפילת האפיקורוס (שיר ושמו להיות

הפקה מוזיקלית ועיבודים: יוסי שטרית ויוחנן קרסל
עיבוד מיתרים: יוסי שטרית

באר שבע ע"י יוסי שטרית 'Mary Jane' הוקלט ומוקסס באולפן
מאסטרינג באולפני 'הוק אנד היי' ע"י שמוליק דניאל
צילום עטיפה: מעיין קאופמן
צילום אמן: דני מכליס
גרפיטי: שירה קאופמן
עיצוב עטיפה: יוסי קמינסקי
'יחסי ציבור: יובל הרינג 'אנלוג
הפצה: קמ"ע- קבוצת מוזיקה עצמאיתהופק בסיוע הוועדה לעידוד היצירה של מרכז הצעירים בחברת 'כיוונים', קרן היסוד שווייץ ועיריית באר שבע...תודה למי שהיה שם
ליזבט וגדעון קרסל, אנה ואברהם פידל, שיר ירושלמי, שי אברהמי, דניאל אלפסי, נדב גורלי, אבינועם לסרי, נעם בצלאל, שי זריהן, מעיין קאופמן, שמוליק דניאל, אסף רחמני, חיים רחמני, שירה קאופמן, דוד (דושי) שיין, דודו חמד, גיל נמט, מתן אטיאס, מיקי אביעוז, תימורה לסינגר, עמית בן שושן, דני מכליס, יוסי קמינסקי, שי צורי
.ותודה גם לך, יוסי שטרית... על החברות, ועל הכישרון הבלתי נגמר והלא יאומן


למאיה פידל אהובתי


העמוד הרשמי בפייסבוק
www.facebook.com/YohananKressel


'עמוד האלבום באתר 'קמע
www.kameamusic.co.il/content/%D7%9E%D7%94-%D7%9C%D7%99-%D7%95%D7%9C%D7%94%D7%99%D7%A1%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%94

license

all rights reserved

tags

about

יוחנן קרסל Israel

contact / help

Contact יוחנן קרסל

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like יוחנן קרסל, you may also like: