מילים לרוח

by יוחנן קרסל

supported by
Yishay Ben-Shimol
Yishay Ben-Shimol thumbnail
Yishay Ben-Shimol כמו באלבומו הראשון, גם כאן יוחנן מקלף אט אט את השכבות העדינות שעוטפות את מתנת קולו הנפלא. אין כאן נגינה וירטואוזית של אחד הכלים, אלא שילוב הרמוני של הכלים עם קולו של יוחנן.
השיר האהוב עלי "הבלדה על ריקו" כמו נכתב עלי ורק מי שעבר את שמתואר בשיר יכול להבין כמה זה מדוייק. Favorite track: הבלדה על ריקו.
/
 • Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

  האלבום זמין להורדה ישירות למחשבכם בכל פורמט ומחיר, החל מ- 30 ש"ח בלבד

    ₪30 ILS

   

 • Compact Disc (CD) + Digital Album

  להזמנת עותק פיזי במהדורה מוגבלת החל מ-39 ש"ח בלבד ניתן לפנות ולהשאיר פרטים בעמוד הרשמי בפייסבוק
  www.facebook.com/YohananKressel
  והוא ישלח ישירות לביתכם.

  Includes unlimited streaming of מילים לרוח via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 7 days

    ₪39 ILS or more 

   

1.
2.
04:20
3.
4.
5.
6.
7.
8.
04:37
9.
10.

about

האלבום השני של יוחנן קרסל, הוקלט באולפני שקשוק השפנים ב"ש
(בהפקת אמיר גרומן ועידו קרוב (מריונטה סול

credits

released May 16, 2013

מילים ולחנים: יוחנן קרסל

הפקה מוזיקלית ועיבודים: אמיר גרומן, עידו קרוב, יוחנן קרסל
עיבוד מיתרים: אוהד גולדברט (2,6), אמיר גרומן (2


הקלטות ומיקסים באולפן ׳שקשוק השפנים׳ ע״י עידו קרוב ואמיר גרומן
מאסטרינג : ארן לביא, אולפני די בי
צילום עטיפה: אבשלום לוי
עיצוב עטיפה: גיא ביבי

צילום רקע בנדקאמפ: דני מכליס

יחסי ציבור: מירב בלומנפלד
MUSIC FACTORY 054-6198668
musicfactory.merav@gmail.com


יוחנן קרסל: שירה, גיטרות (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 10), קולות
אמיר גרומן: בס, גיטרות ( 9, 8, 3, 1), קלידים, תכנותים
(עידו קרוב: תופים, גיטרות (8, 4
(דניאל אלפסי : גיטרה חשמלית (5
(איתי בלטר : פסנתר חשמלי (6, 5
(רגב אשכנזי: תופים (8
(נדב גורלי: תופים (9
(אבינועם לסרי : חצוצרה (1
(אשר בלכמן: כינורות (6, 2
(חנה בלכמן: צ׳לו (6, 2

העמוד הרשמי בפייסבוק
www.facebook.com/YohananKressel

tags

license

all rights reserved

about

יוחנן קרסל Israel

contact / help

Contact יוחנן קרסל

Streaming and
Download help

Track Name: מילים לרוח
שבע השנים הטובות נגמרו / מתי יאיר היום? / מבטי מושפל אל רגליי שעייפו / הולכות על סף תהום / ״קם עלינו דור חדש״- / אמרת לי אתמול / ״את יוסף הוא לא ידע / החיים כאן חומר זול״ / שר מילים לרוח, שר מילים / הלוואי תשוב להאיר את עיניי / ביום מן הימים / כאוויר המנגינה / עלבון הנעורים / הוא כבר כמעט בן ארבעים שנה / לבן בשיערי / שר מילים לרוח, שר מילים / הלוואי תשוב להאיר את עיניי / ביום מן הימים / שר מילים לרוח, שר... / כתמיד תטפח שוב על פניי / במשבים רכים.
Track Name: התמונה
מי זאת, בתמונה הקטנה? / במסגרת, נחה על השידה / שמלת הכלה שלה בוהקת / היא יפה ומחייכת / מה היא יודעת... / והוא, בחליפה שחורה / חומות, שפת הים ושקיעה / על מה הוא חושב עכשיו, מתוח / השירים שמשקרים / כמו הלא נודע / מלכודת / החיים עוטפים אותך בתוכם / ונקודה אחת בזמן שבה הכל מושלם / כן, הכל מושלם / פתקים, כדורי שינה / קמטים, קרטונים בפינה / אהבה של שלוש פעמים בשבוע / הוא יחזיר אותה בזמן / אל החוג שלה / מלכודת / החיים עוטפים אותך בתוכם / ונקודה אחת בזמן שבה הכל מושלם / כן, הכל מושלם.
Track Name: להקת קאברים
נעלי בית בצורת ארנבים / עכשיו היד שלה רועדת / יושב איתה, רק מנסה להבין / והיא, כשעצוב לה היא שותקת / אומרת- "שכח אותי. מי אני... / אני בכלל לא מיוחדת / קח אותי, אמיתי / את מה שטוב אני רק מאבדת / ואני כמו להקת קאברים של חיים אחרים" / "איך לא הקשבתי אז לאימא שלי / עכשיו אני כל כך פוחדת" / לקח בדיוק סיגריה ועוד כוסית / עד שהדמעות התחילו לרדת / אומרת- "זה כבר שנים / לא, אתה לא תבין / האדמה מתחתיי רועדת / ואיך תמיד זה קורה רק לי / אני אף פעם לא לומדת / ואני כמו להקת קאברים של חיים אחרים / אני כמו להקת קאברים של חיים אחרים / של חיים אחרים".
Track Name: איש יקר
כל השנים שחלפו / ונשארנו עוד כאן / מתבלים ומתכלים / כמו דפים, עם הזמן / לאחרונה / שוב נזכרתי בך / וקופסה, שצבועה בכחול ולבן / איש יקר / שהאיר את השמש / לא נשאר / להאיר את מחר / זה מוזר... / איש יקר / חוש ההומור המטורף / שיש לו, לגורל / הוא שעשה אותך / כה מושלם , ומקולל / עוד האמנתי אז / שהיה לי מזל / אבל עכשיו / אני כבר לא בטוח בכלל / הו, איש יקר... / שהאיר את השמש / לא נשאר / להאיר את מחר / זה מוזר... / איש יקר / זה מוזר...
Track Name: הבלדה על ריקו
ריקו נרגש, בדרך לשדה התעופה / כי עכשיו, או לעולם / ההתלבטות הגיעה לסופה / נבואות מגשימות את עצמן / רוח ואור, בארץ רחוקה / חופש להיות מה שבא / התוכניות, הן משתנות בכל דקה / עוד טיול, עוד מסיבה / רכבות וחופים, ואורות נוצצים / כמה יפה הבריחה / במרחק נגיעה, לא תבין איך זה בא / היא תחכה, השגיאה / ריקו ניסה לשלוח יד אל אלוהים / כל כך יפה שם מעל... / הוא התעורר במיטה של בית חולים / ואז הבין שנכשל / אחיות בלבן, נכנסות כל הזמן / דרך ענן הזיה / וקולות רחוקים של רופאים, כמו הדים / מלווים אותו לשינה / בחלום אבא שב, כמו אף פעם לא עזב / להחזיר הכל כמו שהיה / ילטף באיחור, יספר לו סיפור / הצפצוף כבר לא מקוטע.
Track Name: מי שומר עלי
הו, אבא... / האותיות הקטנות חוזרות לרדוף אותי / האנשים בחליפות, הם לא רוצים בטובתי / לפעמים זה הכל... / הו, אבא... / מעטפות דקות את תא הדואר מציפות / המספרים והשורות לא מבשרים טובות / לפעמים זה הכל / מביא אותי לשאול- / מי שומר עלי... / מי שומר עלי? / מי משגיח, מי מבטיח- סוף טוב לסיפור? / מי שומר? / הו, אבא / קשה לי לעמוד עכשיו במשא הציפיות / האם זה רק אני שלא יודע איך ללכת בין הטיפות? / לפעמים זה הכל / מביא אותי לשאול- / מי שומר עלי... / מי שומר עלי? / מי משגיח, מי מבטיח- סוף טוב לסיפור? / מי שומר? / תגיד לי... / מי שומר עלי...
Track Name: שביט
היא מדליקה לנו נר בחושך / להאיר בפינה / כמה זמן / ייקח לנר הזה לכבות? / והיא קוטפת עוד פרח בר / ושמה במים / כמה זמן / ייקח לפרח הזה לנבול? / עיתונים מצהיבים, שעפו ברוח / התפוררו לשנים ארוכות / אהבה כמו כוכב שביט בשמיים / רגע היא שם... / ואחר כך היא לא / אמת, זכה ותמימה כמו ילד / שצוחק לעצמו / כמה זמן ייקח לילד הזה לגדול? / הו... עיתונים מצהיבים, שעפו ברוח / התפוררו לשנים ארוכות / אהבה כמו כוכב שביט בשמיים / רגע היא שם, ו...
Track Name: חושך לגויים
שוב הם משפצים את שדרות הנשיאים / והופכים אי של שממה לרחב / אל עפר תשוב, בנהרות שוצפי ביוב / מה תיקח איתך לשם עכשיו / השדים שלך מתנפצים בתוך מראה / ורועים בשדות זרים לעולם / ואם הספק יתקוף, נילחם בו עד הסוף / של בועה שתתפוצץ בדם / הזקן עומד ברחוב / לראשו חובש קסדה / במעיל דובון מוכתם / בעיניו יש הזיה / ונשמט ללא מילה / אל החושך / חושך לגויים.
Track Name: טסטוסטרון
בואי נברח מכאן אל השקט / רק רוצה להתקרב אליך, מרוחקת / ביטים של טראנס, הרצפה רועדת / קרן אור סגולה שבעיניים מרצדת / תנועות שפתיים תועות ברעש גיהינום / אלילת ההתחלות עזבה אותי היום / לא נשאר לי קול / רק אדים של אלכוהול / הניכור הזה הרג את הכל / אין לי מה למכור שאין לאחרים / גם הדי ג'יי / הוא לא אלוהים, רק בנאדם עם כפתורים / שמנגן לך מוזיקה של שקרים / שצובעת את הכלום בצבעים יותר יפים / חיוכים זולים / כן, אז יש לך חיים / לשונות בלשונות מגלגלות כדורים / אני יודע שאת לא רואה אותי / אבל פעם בחיים שלי- / אני אמיתי / בעיניים הטיפות יוצאות, לריקוד האחרון / כן אני רק עוד גל חולף / בים טסטוסטרון.