אושר

by יוחנן קרסל

supported by
Yishay Ben-Shimol
Yishay Ben-Shimol thumbnail
Yishay Ben-Shimol פגשתי ביוחנן לראשונה כשדויד שלח לי אלבום אוסף, התאהבתי בקול העמוק ובלחנים של יוחנן, יש משהו חשוף ביצירה שלו, הוא לא מנסה להתחבא אלא להמזג עם השומע וזה כיף לא נורמלי. Favorite track: היום מתרוקן.
/
 • Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

  האלבום זמין להורדה ישירות למחשבכם בכל פורמט ומחיר, החל מ- 25 ש"ח בלבד

    ₪25 ILS  or more

   

 • Compact Disc (CD) + Digital Album

  להזמנת עותק פיזי במהדורה מוגבלת החל מ-39 ש"ח בלבד ניתן לפנות ולהשאיר פרטים בעמוד הרשמי בפייסבוק
  www.facebook.com/YohananKressel
  והוא ישלח ישירות לביתכם.

  Includes unlimited streaming of אושר via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 7 days

    ₪30 ILS or more 

   

1.
2.
3.
04:18
4.
5.
6.
7.
8.
04:11
9.
10.

credits

released December 30, 2008

מילים ולחנים: יוחנן קרסל
למעט 'אל תברח לי, שיר'- לחן: אלעד שופן

הפקה מוזיקלית: דויד פרץ
עיבודים: יוחנן קרסל ודויד פרץ

הוקלט באולפני 'סוף היקום' ב"ש ע"י דויד פרץ
מיקס: נדב אזולאי באולפני 'קקטוס
מאסטרינג: טלי כץ, אולפני MasterOneי"אושר" הוא אלבום עברי ראשון מזה תקופה ארוכה, המעורר את התחושה הנפלאה של רצון לחזור ולבקר בו, לשאול עליו ולחקור אותו. את המזמורים היפים שבתוכו ואת ההפקה הרב שכבתית של דויד פרץ שמתפתחת מקטע אינסטרומנטלי יפה ומסתיימת בהתפרצות מוזיקלית חללית מבית המדרש של ספיריצ'ואלייזד..."
(עינב שיף, וואלה)


י"קרסל עושה מוזיקה קלופה ואישית. כזו שחודרת בקלות למחזור הדם... השירים שלו מצליחים ללכוד פיסות קטנות של חיים ולהרכיב מהן משהו גדול יותר... טקסטים יפהפיים וחותכים. לחנים מלטפים אך לא מתחנפים... כדאי להאזין לאלבום הזה, שמצליח לספר סיפור על אהבות נכזבות ועל הקסם שמסתתר ברגעים קטנים ביום יום..."
(סנונית ליס, נענע 10)


העמוד הרשמי בפייסבוק
www.facebook.com/YohananKressel

tags

license

all rights reserved

about

יוחנן קרסל Israel

contact / help

Contact יוחנן קרסל

Streaming and
Download help

Track Name: ציפור שונה
לכל מי שהיא פגשה / הייתה מן הרגשה / ובפנים הוא לא הצליח לבטא אותה / זוג עיניים ירוקות / פנים יפות כל כך / למה לך, ציפור שונה? // כל היופי בעולם לא התחלק שווה / בין פרטים קשים / גם לא העצב כנראה / נפש מתחבטת בתוך כלוב זהב כלואה / למה לך, ציפור שונה ? // ובתמונה היא לא משתנה / ומחייכת לה בשקט לעצמה / לא תשמע אותה בוכה / לא בשלה והיא ב-שלה / ובפנקס קטן / כותבת את הסוף של הסוד // "כובד המשא הזה מפריע לי לעוף / למה לי לשקוע בו אם רק אפשר לצוף"/ ומבטה למצלמה מסגיר את התשובה / ולא יכולתי שלא לחשוב ש... // וכשירדה החשיכה היא קמה והלכה / לא רצתה לראות את התהום שלרגלה / את עיניה היא עצמה ואז התעופפה / תחזרי, ציפור שונה // ובתמונה היא לא משתנה ומחייכת לה בשקט לעצמה / לא תשמע אותה בוכה / לא שלי ולא שלך / וכציפור גאה / שייכת לשמיים עכשיו.
Track Name: אליאור
אליאור תמיד אומרת / שהחיים שלה הם כמו סרט / דל בתקציב והפקה / איך קרה שהבטחה כל כך גדולה חלפה בקול דממה דקה? / כל ערב היא חוזרת / אל הבית במבשרת / אל בעל וילדה קטנה / החיים עברו כמו רגע שנמחק / אבל פתאום היא לא מבינה // אליאור... אליאור... / היא מייפה, היא מקשטת / את השגרה המקומטת / למרות שאין לה בשביל מה / עוד דמעה סגולה של מייק אפ מכסה / על מה שלא תגיד אף פעם // אליאור... אליאור ...// איך התרוקנה תוכנית החיסכון של האהבה? / הרגע שהיה ונעלם / ושוב לא יחזור אל אליאור // הם קראו לה על שם כל מה שאין לה / אליאור.
Track Name: צורף מילים
מנסה למצוא מילה / שתתאים לך לחולצה / שאת לובשת בכל פעם ש- / את רוצה להיות יפה / שתתחרז לך בשיער / שתגלוש עד הצוואר / שתזהר שם, בקצה של השרשרת / ותאיר לך כל דבר // כל מה שאני מוצא אף פעם לא נראה לי / ואין לי דרך לתאר אותך מבלי להיות בנאלי // לא קלה היא מלאכתו / של צורף מילים / תלי תלים / שבבים נופלים / אל רצפה קרה // מחפש את המשפט / שישתלב לך במבט / שירעיד אותך וילטף / את כל הגוף שלך, לאט... / אז לכי לך, לאיש שלך / שרוצה אותך כל כך / היום אני אכתוב לך הקדשה / עד מחר אני אשכח // כל מה שאני מוצא אף פעם לא נראה לי / כי אין לי דרך לתאר אותך מבלי להיות בנאלי // לא קלה היא מלאכתו / של צורף מילים / תלי תלים / שבבים נופלים / אל רצפה קרה // צורף מילים / לתכשיטים זולים.
Track Name: נער פוסטר במכבי
אל תיתן לתמונות / אותך להטעות / החיוכים באים במקום רגשות / והם רק מסתור / במבט לאחור / החידלון כבר כאן / נותר רק לבהות / לתהות / לתעות // חיכיתי שנים / לנערת גלגל שלא חיכתה לי / בלי גאווה בחלון ראווה נשארתי / נער פוסטר במכבי // החיבוק החברי / הוא לא אמיתי / את הקבוצה זוכרים אבל לא אותי / חיפשתי אותך / ייאוש ושימחה / לקעקע את האושר המר / בעודו באיבו // חיכיתי שנים / לנערת גלגל שלא חיכתה לי / בלי גאווה בחלון ראווה נשארתי / נער פוסטר במכבי חיפשתי שנים / תהפוכת גורל שלא הכתה בי / בלי אהבה בחלון תאווה / נשארתי / נער פוסטר במכבי / נער פוסטר במכבי / נער פוסטר במכבי .
Track Name: אל תברח לי, שיר
הוא יושב על הספה / כמעט, כמעט לידה / רוצה לומר לה איזה משהו חכם / אבל זהו, שאין לו מה / והיא נראית קצת מתוחה / והיא יושבת שם דרוכה / תמיד צריכה למצוא בדיחה / כדי להסתיר את המבוכה // ויש פרפר או שניים בתוכה / אבל היא עוד לא בטוחה / ואל תברח לי, שיר עכשיו / כשאני מחפש אותך // אז עכשיו הוא מחשב / כמה יוכל להתקרב / ולאט לצמצם את המרחק / לפני שהיא תשים לב / הוא מחליט לא למהר / אם רק אפשר להתקרב / לקורא מחשבות / לראות מה בראש שלה עובר // והיא בינתיים ממשיכה לדבר / הוא כבר חושב על משהו אחר / ואל תברח לי שיר, סוף סוף / כשהתחלת להתבהר // הבוקר בדרכו לעלות / כשהוא מתחיל לקלוט / שאם הוא לא יעשה משהו עכשיו / שום דבר לא עומד לקרות / ואז בהחלטה מהירה / הוא מלטף את שערה / אבל כשהוא מגשש לנשיקה... / היא זזה ברתיעה // והעיניים שלה פעורות בהפתעה / רק אז הוא מבין עד כמה הוא טעה / תברח, תברח לי שיר עכשיו / אתה עושה לי רע .
Track Name: בפינה שלך
יושבת בפינה שלך / עוצמת עיניים ונסגרת / הטלוויזיה מאירה אותך / ילדה קטנה מבוגרת // הכתוביות על המסך / הפסדת את סוף הסרט / אני מביט עלייך כמו שאת / אישה שלא מדברת // אבל מילים מרחפות באוויר מעצמן / גם אם לא תמיד אומרים אותן // כבר אין אורחים, את יכולה- / לחזור ולהיות משוחררת / עוד נשיקה בקעקוע שלך / אולי עכשיו את נזכרת // שאהבה נמצאת בכל פינה / גם אם לא תמיד עושים אותה / כן, אהבה נמצאת בכל פינה / גם אם לא תמיד עושים אותה // הרגע יגיע בסופו של דבר / ומה משתבש תמיד בדרך אל המנוחה / רק זמרת דקה / מאופרת לבן / מתוך הרמקולים לוחשת: /
"oh my lover… don't you know it's all right"
Track Name: חורף
חורף לא ייצא לאור / הוא לא מסחרי מספיק / לא טוב בשביל למכור / אובך, רוח, פרץ של קור / התעשייה של הזיכרון / רוצה את זה אפור // חורף הוא עוד שיר מגרה / מבט שפגש מילה / ולא הבין אותה / כשנזכר, היה מאוחר / שלושה ימי גשם / והסיפור הזה נגמר // זה לא מספיק בשביל להתגעגע / ולא בשביל להיעצב / אין תפאורה טובה / להתכרבל בה / ולהתאהב / מספר הטלפון רשום על פתק / בלי שם או כתובת לידו / ימתין לו מיותם / לעוד חורף / שיבוא
Track Name: כמו פרחים
עוקב מהצד / אתה והיא / והניצוץ שביד / מלך הכוונות הטובות / אתה מלטף / תנועה של אמן / כל כך מיומן / ומוכן כמו תמיד / עם המילים הנכונות // ואני אומר- / מה אנשים מוכנים לעשות / בשביל הרגשה מזויפת של אושר / אושר // אומרת שכבר הגיע הזמן / ללכת מכאן / וצפצוף של כפתור המכונית הנועל / זוכר איך שפעם / בזמן אחר / היית אליי מדבר / ועכשיו המבט מתנצל // אז מה אנשים מוכנים לעשות / בשביל הרגשה מזויפת של אושר / הם לא רואים / כתוב בפנים / שקרים לבנים / שקרים אדומים / האגרטל היקר בסלון מלא / בשקרים מוסכמים / כמו פרחים / כמו פרחים.
Track Name: היום מתרוקן
היום מתרוקן / אל הגבעה של הכפר השכן / וכל התלאות / עפות עכשיו אל תוך אופק דומם / השמש תרד / אל מעבר לעץ, ולבית השומם / ואת האישה שאני נושם // בחדר אפל / אור הירח אלינו נופל / מבין התריסים / על קיר זרוע פסים מסתכל / ושוב מסובך / ועדיין, אולי לא עד כדי כך / כי אני נרדם בחיבוק שלך.